وبلاگ

ویژگی های اصلی یک لباس

image
دسته‌بندی نشده

ویژگی های اصلی یک لباس

بافت هایی که اندام را درشت تر جلوه میدهند

بعضی بافت ها مثل بافت‌های براق که نور را منعکس می کنند یا بافت های ضخیم و درشت، اندام شما را در لباس بزرگتر نشان میدهند.
پارچه های آهاردار و ضخیم هم همین ویژگی را دارند. اگر نمی خواهید درشت تر به نظر برسید لباسهای را بپوشید که بافت پارچه های آنها نرم تر و مات تر باشد و از پوشیدن لباس هایی که جنس آهاردار دارند مثل فاستونی ضخیم خودداری کنید.

بافت ریز


بافت هایی که اندام را لاغرتر نشان می دهند پارچه هایی که ظاهرشان نرم صاف مات یا بدون درخشندگی است و نور را جذب میکند این نوع پارچه ها اندام را لاغرتر نشان می دهند مثل پارچه های کشمیر وژرسه مات.

کشمیر


یکی از ویژگی های پارچه های نرم و چسبان این است که شکل اندام را از زیر لباس نشان می دهد. حالا ممکنه که شما این این ویژگی رو دوست داشته باشید یا نه. چنین پارچه هایی به سایزتان اضافه تر نمی کند اما تمام برجستگی های شما را نشان می دهند. اگر دوست ندارید توجه دیگران به برجستگیهای اندامتان جلب شود از پوشیدن لباس هایی با این نوع پارچه خودداری کنید.


ویژگی های اصلی یک لباس:

آشنایی با الیاف پارچه و وزن فقط بخشی از اطلاعاتی است که به عنوان یک خریدار باید بدانید .یکی از موارد مهم دیگر نحوه دوخت تولید لباس است که باید در مورد آن اطلاع داشته باشید حتی اگر هرگز لباس شب دست دوز یک طراح را به قیمت هزاران دلار نخرید…

دوخت اولیه همان دو خط مستقیم نامیده می شود.

دوخت ها عبارتند از: زیگزاگ ،کوک ،جادکمه ودوخت برگشت.
در در کل دوخت (تزیینی نباشد )نباید مشهود باشد چون کاربرد آن فقط نگه داشتن تکه های پارچه در قالب یک لباس است. بیشتر مواقع می توانید کیفیت کلی یک لباس را تشخیص دهید و با بررسی نحوه دوخت لباس بفهمید که مبلغی که برای آن پرداخت میکنید منصفانه هست یا نه؟
چند نکته، که موقع خرید باید به آن توجه کنیم :

هرچه تعداد کوک ها در هر اینچ(دو و نیم سانتی متر) بیشتر باشد آن لباس در برابر پارگی مقاوم تر است.
لباس دست دوز است یا با چرخ خیاطی دوخته شده :

اگر برچسب لباس نشان می دهد که قسمت هایی از آن دست دوزی شده مطمئن باشید که دارای جنس با کیفیتی است.
نوع نخی که در دوخت لباس به کار رفته است ممکن است از مواد مختلفی ساخته شده باشد.

نخ ابریشم  از تاباندن الیاف ابریشم به دست می آید. نخ ابریشم در عین شفافیت، لطافت و ظرافت دارای استحکام و خاصیت رنگ پذیری بالا است. نخ ابریشم، انتخاب ایده آل برای خیاطی است، چون بسیار محکم است و برای نازک دوزی لباس های مجلسی پیشنهاد می شود از نخ ابریشم استفاده کنید. 

نخ های پنبه ای بعد از ابریشم گزینه مناسبی برای دوخت یک لباس زیبا هستند.

نخ پنبه بیشترین استفاده را در خیاطی دارد. نخ پنبه از الیاف طبیعی پنبه تهیه می شود. در هنر خیاطی از نخ پنبه برای کوک زدن و رویه دوزی استفاده می شود. نخ های قرقره ای موجود در بازار همین نخ های پنبه ای هستند.

مهم ترین مزیت نخ پنبه، ازدیاد طول نخ تا حد پارگی نخ است که این خصوصیت روی کارایی نخ و پارچه است. هرچه طول الیاف بلندتر و بیشتر باشد و قطر آن نازک تر باشد الیاف پنبه بهتر و مرغوب تری خواهیم داشت.

دوخت نخ های با الیاف مصنوعی هم خوب است ولی کیفیت آن با نخ هم به برابر برابری نمی کند.


با بررسی درزهای داخلی لباس می توانیم به نحوه تولید لباس پی ببریم چون دوختها از داخل درزها بیشتر نمایان است اگر تعداد زیادی نخ وارفته در دوخت دیدید مطمئن باشید که جنس لباس مرغوب نیست.
بررسی مقاومت و استحکام بافت و نخ پارچه
اگر به نظر می‌رسد که درزها با نخ محکم دوخته شده این نشان‌دهنده این است که لباس جنسی مرغوب دارد.


اگر فاصله میان نخ ها زیاد باشد شاید به نظر برسد جنس آن لباس مرغوب و مناسب نیست.
محکم کشیدن درز لباس این کار به شما اطمینان می دهد که تا چه اندازه در دوخت و تولید لباس دقت شده.
کشیدن نخی که شل شده

اگر این نرخ اضافه باشد که با کشیدن آن اتفاقی نمی‌افتد اما اگر موقع کشیدن نخ درز لباس باز شد آن لباس را کنار بگذارید و به دنبال لباس دیگری بروید.
بررسی دقیق درز های منحنی

درزهای منحنی در قسمت هایی هست که دو تکه منحنی به هم دوخته میشوند مثل اتصال آستین به پیراهن یا کت تمیز دوزی درس های منحنی مشکل تر است.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0