وبلاگ

استایل کابوی

587565031700008501929589
طراحی لباس

استایل کابوی

استایل کابوی از ترکیب دو کلمه cow وboyتشکیل شده است.
که به معنای گاو و پسر است.
اصطلاح کابوی را حتما شنیده اید.

این استایل از گاوچران های آمریکایی سرچشمه گرفته و امروزه در دنیای مد و فشن

طرفدار های خاص خودش را دارد .
کاوگرل یا کاگرل نیز نوع دخترانه این استایل است.

 

در اواخر دهه ۱۸۰۰ میلادی، مهاجرین مکزیکی به سمت غرب یعنی قلب صنعت دنیای مد مهاجرت کردند و از آنجا که از جمعیت بسیار زیادی برخوردار بودند،
به تدریج در زندگی غربی پوشش مورد استفاده آنها رواج یافت و مشتاقان زیادی پیدا کرد. طرفداران سبک کابوی در آمریکا و مخصوصا مناطق تگزاسی روز به روز اضافه می‌شدند؛
اشتیاق به سبک و استایل کابوی تا جایی پیش رفت که مردم عادی و بومی ایالات متحده، سبک پوشش کابوی را از تیپ و استایل‌های مخصوص و اصیل تمدن آمریکا می‌دانند.

کاوگرل نیز نوع دخترانه‌ آن است. در این سبک خاص، وجود چند آیتم در قفسه لباس‌ها مانند یک کلاه کابوی واقعی قهوه‌ای رنگ، شلوار جین آبی با کمربند چرم قهوه‌ای،
ژاکت جیر یا چرم، یک جفت چکمه‌ گاوچرانی و چند تی‌شرت سفید یا طرح جین ضروری است. دختری با این استایل، از زیورآلات چرم و کیف چرم برای تکمیل استایل خود استفاده می‌کند.

 

     

اگر به نمایش‌های مد و جدیدترین مجموعه‌های طراحان نگاهی کرده باشید،
متوجه افزایش این استایل در طرح‌ها و سبک پوشاک غربی خواهید شد.

پیراهن ‌های خمیده، چکمه ‌های گاوچران، جزئیات حاشیه ای،
آستین‌ های پف‌دار همه به سبک قدیمی و عملی غرب وحشی آمریکایی بازمی‌گردند. بازگشت این مجموعه
از آن زمان لباس‌هایی با طرح غربی هر فصل دوباره ظاهر می‌شوند
و مشتاقان خود را مجذوب و متحیر می‌سازند.

 

 

عناصر مهم و موثر در سبک کاوگرل کدامند؟
اگر چنانچه قصد دارید برخی از عناصر غربی این استایل را در کمد لباس خود بگنجانید، می‌بایست به دنبال وسایلی که به آنها اشاره شده باشید:

آستین پف دار
پیراهن‌های یخی
فلانل و مخملک
پیراهن‌های دکمه دار
چکمه شطرنجی و گاومیش
کلاه‌های لبه دار
سگک کمربند تزیینی
چکمه‍های انگشتی
جین
و…

در ابتدا به طور کلی اجزای استایل کابوی را مورد بررسی قرار دادیم اما برای درک بهتر به صورت جزیی به توضیح هر یک از اجزا میپردازیم.


چکمه گاوچرانی یا Cowboy boots
از جمله چشم نوازترین پوشش‌هایی که می‌توان برای یک استایل خوب کاوگرل به آن اشاره کرد چکمه گاوچرانی است که در این استایل مهم‌ترین بخش تیپ و ظاهر شما خواهد بود
گاها ممکن است تزئینات روی چکمه ها برای خانم ها بیشتر باشد که این تزئینات شامل گلدوزی و برش های روی چکمه میباشد.
ز خصوصیات دیگر این چکمه ها همانطور که گفته شد چرمی هستند و اغلب به رنگ قهوه ای برش دار،نوک تیز یا پنجه مربعی و پاشنه دار،ساق بلند و آزاد هستند که پاشنه بین ۳ تا ۵ سانتی متر متغییر است.

 

کلاه کابوی یا Cowboy hat

جز اصلی دیگر کلاه کابوی است.در دنیای مد و فشن از کلاه به عنوان یک اکسسوری یاد میشود اما با توجه به استایل کابوی کلاه نه تنها یک اکسسوری نیست بلکه شناسنامه و جز جدانشدنی این استایل است.
تفاوت زیادی بین کلاه زنانه و مردانه این استایل وجود ندارد و در واقع یک کلاه لبه دار است که علت ایجاد این لبه های پهن جلوگیری از آفتاب سوختگی است.
کلاه کابوی دارای رنگ های مشکی،قهوه ای،کرم،شتری و تناژ های متفاوت از این رنگ ها و سفید نیز میباشد و گاها برای خانم ها دارای گلدوزی نیز میباشد.

 

جز مهم دیگر از استایل کابوی را میتوان شلوار های دمپا گشاد آن دانست.این شلوار ها شباهت زیادی به شلوار های دمپا گشاد دهه ۵۰ و ۴۰ مردان ایرانی دارد.
شلوار های کابویی به هیچ عنوان جدی نبود معمولا راسته یا از قسمت زانو تا دمپا دارای گشادی ملموسی میشود و رنگ آنها از کتان هایی با انواع تناژ رنگی قهوه ای و کرم و حتی جین آبی و سنگ شور شده متغییر بود.

 

اما استایل کابوی یک مدل شلوار دیگر هم دارد که به نوعی محافظ است.
به این صورت که آن را روی شلوار اصلی خود می پوشند.این شلوار فاق یا خشتک ندارد و در واقع قسمت پاها را محافظت میکند و اکثرا جنس چرمی دارد.

اما هدف استفاده از این محافظ ها مقاومت بیشتر چرم به نسبت کتان به هنگام سوارکاری،کارهای سنگین کشاورزی و دام داری و همچنین محافظت در برابر خار و خاشاک است.

 

پیراهن کابوی cowboy shirt
پارچه های مورد استفاده در این پیراهن معمولا کتان و جین بودند.رنگ ها همانند رنگ کلاه کابوی ها بود و گاها از پارچه های چهار خانه نیز استفاده میشد.
پیراهن ها دارای آستین بلند هستند و دکمه خور،در قسمت سینه لباس دارای برش و تزئینات است و این برش در قسمت بالا و پشت لباس هم نیز وجود دارد.

امروزه این پیراهن ها دارای تزئینات گلدوزی شده،ترکیب پارچه های دورنگ،تکه دوزی های چرم و جیر و ریش ریش های تزئینی است که این ریشه ها در کت و شلوار ها هم نیز دیده میشود

 

کت کابوی cowboy coat
همه ما حداقل یکبار کت هایی را دیده ایم که در قسمت درز آستین یا وسط پشت آستین و در قسمت سینه و گاها سرشانه دارای ریش ریش هایی هستند و معمولا جنس جیر یا چرم با قد متوسط دارند.

شاید بتوان گفت نمادی دیگر از این استایل همین کت ها باشداما بجز این مدل کابوی ها کت های دیگری هم دارند مانند کت های تمام چرمی که قد آنها بلند است گاهی تا زانو و گاهی تا مچ پا افزایش قد دارد.

اکسسوری کابوی cowboy accessories
کابوی ها به علت سبک زندگی پر کار و تلاشی که دارند معمولا زمان زیادی را صرف اکسسوری نمیکنند.

تنوع اکسسوری در این استایل محدود است و به دستمال گردن،کمربند با سگک های بزرگ و همان مهمیز ها خلاصه میشود.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0